VZT – montáž potrubí

Začátkem června jsem se pustil do instalace vzduchotechnického kanálu v obyváku. Potrubí jsem umístil pod vrchní beton do vrstvy tepelné izolace. Musel jsem se vejít do 5cm na výšku. Použil jsem proto originál plastové potrubí na VZT co prodávají v Hornbachu. Oříškem bylo napojení na svislou novodurovou trubku u komína. Vysekal jsem ještě další cihly až k podlaze a použil originální kus rohový přechod z kulatého potrubí na obdélníkový profil. Vlastní spojení jsem poté realizoval hliníkovou flexi rourou.

6090027

 

Plochý kanál 50×200 mm ústí do zemního registru před balkónovými dveřmi. Po trase jsou ještě dvě odbočky světlosti 50×100 mm končící rohovým přechodem na kruh 100mm pod radiátory. Po betonáži vrchní vrstvy přijdou osadit mřížkami.

 

6090029

6090031

 

S obývákem jsem si vyhrál, v kuchyni je na digestoř taky nachystaná jedna trubka v komíně, ale na odvětrání WC a koupelny jsem úplně zapomněl. Musel jsem to rychle vyřešit těsně před stěhováním v roce 2007. Budu popisovat později.

Příspěvek byl publikován v rubrice 05. instalace a jeho autorem je technik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „VZT – montáž potrubí

  1. Dotaz na rekuperační jednotkuDobrý den,
    budete-li mít čas, mohl byste prosím napsat taky něco o rekuperační jednotce? Zajímalo by mě, zda se do ní připojuje i vývod z digestoře. Pokud ano, nedochází k nějakým problémům s kondenzací páry v trubkách? Může být rekuperační jednotka umístěná na půdě i ve sklepě, nebo je některé z těchto míst vhodnější? A jaké jsou Vaše zkušenosti s provozem, zejména např. s hlukem?
    Psal jste, že máte poměrně teplo u akumulačních nádrží v kotelně. Bylo by účelné nasávat vzduch i z kotelny, nebo to z nějakého důvodu nemá smysl dělat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *