Změny v povinnostech servisních techniků plynových zařízení od 1.8.2013

Živnostenská činnost servisního technika byla ukončena.

Od 1.8.2013 platí nová technická pravidla TPG 704 01 “Odběrná plynová zařízení a spotřebiče na plynná paliva v budovách”, která mimo jiných velkých změn zavádí povinnost měřit hodnoty CO ve spalinách při každé revizi či odborném posouzení stavu plynového zařízení kategorie B. Pro širokou obec majitelů plynových kotlů s odtahem do komína (to je ta kategorie B) to znamená nejen zvýšení nákladů za každoročně prováděné prohlídky kotlů, ale zejména zjištění skutečného stavu kotle a jeho kvalitu spalování. S tím úzce souvisí bezpečnost provozování těchto zařízení.

Jelikož se o této změně již delší dobu mluvilo a před nedávnem jsem objevil na internetu i znění změny TPG 704 01 před schválením, jsem na tuto povinnost připraven. Při každé roční prohlídce provádím nyní měření spalin analyzátorem TESTO 320 a vyhotovuji protokol o měření emisí. Tímto úkonem se roční prohlídka zdražila o 300,- Kč.

Při měření zjistím nejen povinné údaje vyplývající z TPG 704 01 jako je koncentrace CO ve spalinách, teplota spalin a tah komína či koncentrace CO v okolí kotle, ale i další zajímavé veličiny jako účinnost spalování. Teprve měření analyzátorem spalin dle TPG 704 01 jistím, jak na tom ve skutečnosti kotel je.

Všem uživatelům plynových kotlů s odtahem do komína doporučuji vyžadovat po svém servisním technikovi měření dle platné TPG 704 01 pomocí analyzátoru spalin. Bez tohoto měření pozbývá roční servis smysl. Pokud Váš servisní technik není tímto měřícím přístrojem s platnou kalibrací vybaven, je nejvyšší čas obrátit se na jiného technika.

I nadále jsem Všem k dispozici na tel. čísle 602 537 770.

Živnostenská činnost servisního technika byla ukončena.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je technik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Změny v povinnostech servisních techniků plynových zařízení od 1.8.2013

  1. co se stalo s technikem? nebyl by nějaký nový článek? prosím napište co je nového. zahlédl jsem na inzerci, že se Váš dům prodává. Co Vás k tomu Vede? Pokud se Vám tento komentář nehodí, pochopím, když jej smažete. děkuji Mirek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *