Živnostenská činnost servisní technik byla ukončena

PA300440Rád bych se s Vámi podělil o novinky na poli servisu plynových kotlů. Opět jsem autorizovaný servisní technik na plynové a elektrické kotle Protherm, dále na kotle Baxi a nadále také na kotle Thermona a Chafoteaux & Maury. U kotlů po záruční době se Vám podívám i na ostatní značky, zejména pak čistím kotle Destila, Viadrus a další. Nebráním se ani exotickým značkám a kotlům v pokročilém věku. PA090360Při srovnávání podkladů a procházení archivu jsem zjistil, že první zkušenosti se servisem kotlů a první školení na kotle Protherm jsem absolvoval v lednu roku 1995 a mám tedy za sebou 20 let praxe v oboru. Začínal jsem v Brně a tady mám i většinu zákazníků. V posledních letech se na mně stále více obracejí zákazníci i z Bučovic a blízkého okolí. Dodnes se setkávám s plynovými kotly z dob mých začátků a pokud neodejde některý z komponent za který již neexistuje náhrada, tak je stále opravuji, čistím a provádím roční prohlídky.DSC07635Tyto zkušenosti uplatňuji i při servisu ostatních značek a většina kotlů se více či méně podobá. Za svoji kariéru se mi ještě nestalo, že bych si s kotlem neporadil. Neměním náhradní díly až narazím na pravou příčinu špatné funkce kotle, ale většinou dokážu identifikovat příčinu a tu následně řeším.DSC07637Jen občas se mi stalo, že na kotli, na kterém se dlouhou dobu nedělaly roční prohlídky ani jiný servis jsem postupně nacházel závady jednu po druhé. Některé se projevily hned a zapříčinily nefunkčnost kotle a jiné se projevily až po vyčištění, opraveně a seřízení, po určité době provozu, kdy majitel ode mne věděl, jak má kotel správně pracovat a co by dělat neměl.P9260345Ceník mám již delší dobu stejný a to následovně:

EDIT: aktuální ceník naleznete na horní liště v odkazu “Ceník” následující ceny jsou neplatné! Živnostenská činnost servisní technik byla ukončena.

 • Ceny jsou konečné, nejsem plátce DPH
 • První započatá hodina – 600,- Kč
 • Každá další započatá půlhodina – 200,- Kč
 • měření emisí nebo použití analyzátoru pro seřízení hořáku 300,- KčPA100366

Doprava:

 • Bučovice a blízké okolí 200,- Kč
 • Brno centrum 250,- Kč
 • nad 10km tam + zpět 1km = 9,50 Kč

PA160416

Uvedení nového kotle do provozu se řídí dle standartního ceníku. Příklad:

Uvedení do provozu klasického kotle do komína do jedné hodiny 600,- Kč, měření emisí 300,- Kč, doprava Brno střed 250,- Kč. Celkem konečná cena 1150,- Kč.PA290426

Uvedení do provozu klasického turbokotle, včetně např. zapojení pokojového termostatu či venkovního čidla do jedné a půl hodiny 800,- Kč, doprava např. Křenovice 2 x 12km x 9,50,- Kč= 228,- Kč, celkem tedy 1028,- Kč, opět konečná cena bez navýšení o DPH ( u plátců servis = služby = +21%DPH).

A konečně uvedení do provozu kondenzačního kotle např. Baxi, do jedné hodiny 600,- Kč, kontrola nastavení hoření za pomoci analyzátoru spalin 300,- Kč, doprava např. Bučovice 200,- Kč, dohromady celkem 1100,-Kč.

PB050452

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je technik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Živnostenská činnost servisní technik byla ukončena

 1. Howdy! I realize this is sort of off-topic however I had to ask.
  Does running a well-established blog such as yours take a lot of work?
  I am completely new to blogging however I do write in my diary everyday.
  I’d like to start a blog so I can easily share my own experience and
  thoughts online. Please let me know if you have any ideas or tips for brand new aspiring bloggers.
  Appreciate it!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *