Stěhování do ložnice

Ještě před vánoci proběhla druhá stěhovací vlna. Do hotové ložnice jsem přestěhoval Manželku s dětmi a vše co ke spánku potřebují.

DSC04200

Jako první byla na řadě obýváková stěna, dočasně sídlící u Kačky v pokoji. Manželka ji vyklidila, já sundal všechny dvířka a poličky a za manželčiny pomoci jsem přenesl korpusy do ložnice, kde proběhla zpětná montáž. V rohu je rohová skříňka s možností pokračování ještě podél stěny. Kvůli Kačce je zatím postel doražená ke zdi, ale až tam budu jednou spát já (snad), tak by měla být kus ode zdi a vešla by tam také nějaká další skříňka.

V obývacím pokoji jsem rozmontoval postel, přenesl po schodech do patra a v ložnici ji opět smontoval. Jelikož nemá klasický rošt, ale byla dělaná na míru, musel jsem po jedné odšroubovat šprušle a nahoře je zase po jedné přišroubovat. Ještě že vymysleli AKU šroubovák.

dsc04149

DSC04150

DSC04151

DSC04152

S manželkou se stěhovala i Kájika, takže jsem stěhoval i postýlku a další potřebné věci. Musel jsem zprovoznit umyvadélko s vodou na záchodě ve 2NP, i když zatím se studenou vodou. A také jsme museli sehnat druhou mikrovlnku, kde manželka ohřívá v noci malé vodu na sunar. Pro dokonalost jsem ještě koupil chůvičky, aby manželka mohla pobývat v přízemí, zatím co dítě spí během dne v patře.

DSC04201

Důležitou podmínkou pro přesun byla také televize. To obnášelo jak natažení anténního svodu, tak pořízení televizoru. Vzhledem k malé hloubce stěny, ve které je umístěna, jsem předpokládal nějakou tu plochou obrazovku a vzhledem k potřebám manželky jsem se rozhodl pro střední LCD-čko. A protože na toto LCD bude mít manželka napojené i PC rozhodoval jsem se mezi LCD televizorem se vstupem PC a LCD monitorem s vestavěným tunerem. Televizor má výhodu v lepším pozorovacím úhlu, ale je dražší. Monitor má zase horší pozorovací úhel, ale je zase levnější. Po prozkoumání trhu a obhlídnutí několika kusů v provozu jsem se nakonec rozhodl pro 24" monitor Samsung s vestavěným tunerem, vč. DVBT.

DSC04203

Od listopadu u nás totiž začali z Kojálu vysílat programy české televize v digitálu. Nejprve jsem vše vyzkoušel v obýváku na plazmě, která má digitální tuner vestavěný. Mám širokopásmovou anténu se zesilovačem pod střechou a analog jsem chytal obstojně. Jednička šla skvěle, dvojka obstojně a nova trošku zrnila. Už jsem se chystal na montáž stožáru nad střechu a zbudoval kvůli němu hromosvod, ale digitál mě překvapil. Na stávajícím místě mám kvalitu i sílu signálu na 10 z 10. Všechny čtyři programy ČT mi jdou skvěle bez jediného zaváhání, a ani při letošních přívalech sněhové nadílky nebyl se signálem sebemenší problém. Zatím se tedy stožár odkládá na neurčito. A hlavně se těším na další rozšíření digitálu opět na podzim.

Příspěvek byl publikován v rubrice 06. dokončovačky a jeho autorem je technik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Stěhování do ložnice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *