Olištování dřevěného obložení stropu

Dalším krokem k dokončení ložnice bylo olištování obkladu. Přemýšlel jsem, jakým způsobem bude nejjednodušší lišty připevnit. Koupil jsem jednu tubu nejsilnějšího montážního lepidla s názvem MAMUT GLUE. V návodě psali, že má vysokou okamžitou přilnavost a tak jsem s ním zkusil jednu lištu přilepit.

DSC03912

Přestože jsou lišty i stěny na první pohled rovné, po přiložení ke stěně lišta mírně nedoléhala a bylo potřeba trošku na ni zatlačit, aby byla těsně na zdi. I tento nepatrný tlak ovšem dokázal lištu přilepenou výše zmíněným lepidlem opět od stěny oddálit a nakonec spadla vlastní vahou. Naštval jsem se na lepidlo a použil jsem klasické hřebíčky. Ty šly do ytongového zdiva krásně zatlouct a držely i protitlak nerovností.

Pro napojení lišt v rozích jsem je seřezával pod úhlem 45°. Aby byly všechny úhly správně, vyrobil jsem si nejdříve přípravek. Sešrouboval jsem tři pěkné odřezky, rozměřil jsem si rysky a vyříznul vodící drážky.

DSC03913

DSC03916

Pomocí tohoto přípravku jsem pak upravoval zakončení lišt a postupně olištoval strop šikminu i boky kolem okna. Kromě lišt do rohů mezi stěnu a obklad jsem zakryl jak spáru na stropě tak vnější rohy na bocích.

DSC03917

DSC03918

DSC03923

DSC03924

Příspěvek byl publikován v rubrice 06. dokončovačky a jeho autorem je technik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *