Malé Vánoční ladění

Tak jak jste mnozí již z mých článků poznali a jak jsem sám o sobě psal jsem detailista. Pokud něco není dotaženo do stavu jak to má být, tak to nepovažuji za hotové. A čím víc to mám na očích tím víc mě to irituje. A tak mě denně vytáčel pohled na připojení vody na našem WC.

DSC04189

Že na něm není nic špatného? Ale je. Hadička je trochu víc ohýbaná něž je zdrávo a než jak to doporučuje výrobce. Většinou to nikdo neřeší a spousta z vás to tak jistě má doma taky, ale mně to nenechá klidně spát. Ještě bych podotknul, že jsem viděl již krkolomnější sukovance a při troše štěstí to hadička i přežije, ale taky jsem již viděl několik prasklých hadiček, kde příčinou byla buď špatná montáž, nebo příliž ostrý ohyb.

A tak jsem si po několikeré návštěvě v hobymarketu vzpomněl a koupil krásné 3/8" chromované kolínko. To taky nějakou dobu čekalo na svou chvíli, ale jelikož jsme kvůli nemocnosti dětí 25. prosince nejeli k našim dal jsem se do díla. Celá akce trvala i se zdržováním focením pět minut a já jsem konečně spokojený s namontovaným záchodem. Mám z toho takový skvělý pocit, že jsem se s Vámi o něj musel podělit.

DSC04191

DSC04192

DSC04193

A přesně takhle doporučuje výrobce montovat všechny hadice. Na plyn, na vodu i na topení. Žádný ostrý ohyb, žádné namáhání na zlom vlastní váhou, žádné zbytečné překrucování. Pomocí kolen by mělo být dosaženo stejné osy i stejného směru připojení s jediným obloukem. V této variantě není ani kritická délka hadice. Může být v určitém rozmezí od-do.

DSC04194

Nakonec bych si dovolil Vám všem popřát příjemné prožití svátků Vánočních a vše dobré v novém roce 2010.

Váš TECHNIK

Příspěvek byl publikován v rubrice 06. dokončovačky a jeho autorem je technik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u „Malé Vánoční ladění

  1. Už zase JardaAha. No tak to vysvětluje mnohé, "techniku".
    V ČR dodává hadičky fa. Protimex. Samozřejmě žádné návody použití k tomu nedodává, jako ostatně nikdo k podobným jednoduchým výrobkům. Natož aby se tam psalo, že se nemají montovat vodorovně.
    Člověče, vy jste schopen bezostyšně lhát, jenom abyste zachoval zdání odbornosti. Asi si blogem léčíte nějaké komplexy. Odtud zřejmě i váš prakticky nulový smysl pro humor.

    Škoda s takovým člověkem ztrácet čas.

  2. Jsem podobného založení ( bohužel?) -jak to tedy dokážete nežešit ty všechny nepravosti, na které nemáme hasák …
    I když detailem to počíná. Přeji stálé zdraví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *