Centrální vysavač po dvou měsících provozu

Po dvou měsících od zprovoznění centrálního vysavače mi to nedalo a rozhodl jsem se překontrolovat množství odpadu ve sběrné nádobě a stav zařízení. Po opatrném sundání kyblíku jsem rukou odrbal větší chuchvalce z papírového filtru a šel vysypat obsah kýblu do popelnice.

DSC02509

 

DSC02510

DSC02515

Za dva měsíce se v kýblu sesbíralo cca 10 cm prachu a nepořádku. Papírový filtr je v pohodě a hadrový filtr pod ním je čistě bílý. Po smontování jsem si fixou poznačil datum čištění na kyblík s tím, že příští kontrola může být později, tak za čtyři měsíce.

Asi za hodinu šla manželka opět vysávat a já se pohyboval venku. Při tom jak venku mrzlo jsem zaregistroval závan teplého vzduchu směrem od výfuku z vysavače a zkusil jsem měřícím přístrojem změřit teplotu vyfukovaného vzduchu. Doposud jsem si myslel, že má teplotu jako vzduch v místnosti kde se vysává, tedy kolem 24°C, ale to co jsem zjistil mě překvapilo:

DSC02523

Ano vidíte dobře, teplota vyfukovaného vzduchu se pohybovala od 45 až do 50°C. Je to způsobeno tím, že vyfukovaný vzduch také chladí motor vysavače a ten přeměňuje určité množství elektřiny na teplo. A také množství vyfukovaného vzduchu je velké. Další důvod k napojení výfuku na budoucí VZT s rekuperací tepla.

Příspěvek byl publikován v rubrice 09. Technika a jeho autorem je technik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Centrální vysavač po dvou měsících provozu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.