Něco z domečku

Nejdříve vám ukáži fotku domečku z druhé strany. Je to první fotka z pohledu od polní cesty. Pořídil jsem ji díky skvělému mobilu, který většinou nosím sebou a do těchto míst jsme se zatoulali při jedné procházce s kačkou. Zcela vlevo vykukuje nová stavba na krajním rohovém pozemku. Za ní je starší sousedův dům a na něj je přilepen náš domeček. Z této fotky je patrné, jak je náš domeček delší. Hřeben našeho domečku je přibližně stejně vysoko jako sousedův, ale je posunutý víc do dvora. Taky spád naší střechy směrem do dvora má menší spád. Od ulice máme naopak spád větší.

DSC00994

Pro připomenutí ještě fotka rozdílu střech zepředu.

P9180252

Venku jsem ještě upravil u sousedovy zdi posezení. Položil jsem tam do písku několik kachlí a na vybetonovaný sokl postavil lavičku. Je to teda jenom fošna na cihlách, ale účel plní.

DSC01000

Poté co soused odizoloval a dobetonoval svoji zídku jsem tady začal budovat přístřešek. Je to jedna z mnoha variant zastavění dvora. Potřebuji někde skladovat stroje a materiál a přístřešky jsou dočasné řešení. První přístřešek na konci dvora u zahrady sice ještě stojí, ale již se na něm projevují nedostatky rychlého stavění. Tentokrát jsem si dal víc záležet.

Jako stojky jsem vybral středně silné kuláče a každý jsem postavil na cihlu nebo beton, aby nehnily od zemní vlhkosti. Na zavětrování jsem použil kvalitní pevné desky a zařezával je pod úhlem jak navozovaly na konstrukci. Na vrch stojek jsem položil trámek. Takto jsem vytvořil stabilní a nosnou konstrukci, která by mohla vydržet podstatně delší dobu.

Konstrukci jsem nejdříve smontoval na zemi a jednotlivé "kozy" poté postavil a pospojoval na svém místě. Nakonec jsem na vrchní trámky položil vlnitý eternit, co mi věnoval tchán. Už jsem ho několikrát použil na zakrytí stavebního materiálu a podobně a při každé manipulaci některá plotna praskne. Už mi jich moc nezbývá.

DSC01191

DSC01193

DSC01194

Po zabydlení zde našel úkryt mauntfield s vlečkou. Momentálně musel trošku couvnout před cirkulárkou, kterou mám půjčenou od tchána. Přece jenom už je potřeba topit a dřevo ještě není nachystané ve sklepě. A moje cirkulárka ještě není dokončená. Až bude, můžete se těšit na pěkný článeček. Ale nebudu předbíhat, pěkně po pořádku!

DSC01396

Pokud se podivujete nad malou výškou přístřešku, má to hned několik příčin. Hlavní bylo, že jsem nechtěl řešit nic se sousedem, takže střecha je níž než zídka a on ji ze svého dvora nevidí, ani mu necloní. Tím se vyřešil problém s nějakým zakrytím, oplechováním či napojením na oplechování zídky kvůli dešti. A nakonec jsem na této polovině dvora nechtěl nic vysokého, co by clonilo ranní slunce a výhled. Do budoucna by mohla střecha pokračovat podél zídky nahoru až k barelům s vodou. Nejdříve ale musím vyřešit rýnu, než tam začne téct víc vody.

Další velkou změnou, alespoň z pohledu manželky je nový stůl a židle v jídelně. Doposud jsme seděli na plastových židlích zahradního nábytku a stolovali u mého starého rozkládacího stolu. Jedna židle už rupla pod babičkou a manželka poslední dobou pro jistotu sedávala na taburetu. Je totiž opět v požehnaném stavu a je to na ní vidět.

P6190019

O židlích jsme měli celkem jasnou představu ale stůl jsme si vybrali až v obchodě. Všechno bylo v rozebraném stavu v krabicích, takže jsme naložili dvě krabice po dvou židlích do kufru a větší krabici se stolem na střešní nosič naší feldy a uháněli k domovu. Židle i stůl jsou z masivu a mají odstín třešeň. Je to podobné odstínu kuchyňské linky. Konstrukce byla dobře vymyšlená a židle i stůl jsou stabilní. Díky vysokému opěradlu a mírnému klenutí se na židlích sedí velice pohodlně. I po několika měsících jsme si pochvalovali, jak jsme dobře vybrali.

DSC01012

DSC01013

K židlím byl v sáčku se šroubky přibalen i imbusový klíč, ale raději jsem použil svúj z nové sady s kuličkou. Dá se s ním šroubovat i "za roh".

DSC01014

DSC01015

DSC01017

DSC01018

DSC01022

DSC01023

DSC01024

DSC01025

DSC01026

DSC01029

Po smontování podle návodu jsem nakonec ještě nalepil na nožičky filcové kolečka z IKEY. To samé čtyřikrát dokola a stůl.

DSC01030

DSC01032

Na závěr se ještě vrátím jednou fotkou k již zmiňované digestoři.

DSC01099

Pro dnešek by to stačilo, někdy zase příště. Že by už třeba byla hotová cirkulárka???

DSC01389

Kdo si počká ten se dočká!

P.s.: při psaní a editaci tohoto článku jsem poslouchal IRON MAIDEN Dance of death a fakt jsem si to užil!

Příspěvek byl publikován v rubrice 06. dokončovačky a jeho autorem je technik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „Něco z domečku

 1. Jen tak dál…

  Nechtěl by jste ukázat i pár fotek z interiéru po zabydlení? Zatím jsme viděli kuchyň, a jídelnu… Jak to vypadá v patře?

  Mějte se…

 2. Re:druhé patroBudu se opakovat, ale přeci. Nejdříve si přečtěte, nebo ve vašem případě prohlédněte všechny články a pak se teprve ptejte!
  14.5.2007 “konečně digitální foťák” – pohledy v patře s dopoloviny postavenými příčkami, pohled i z půdy
  26.6.2007 “vrchní podlaha” fotky hlavně 2 NP
  6.7.2007 “vodovodní přípojka” na konci fotky 2NP po omítkách
  5.8.2007 “po zabydlení” fotky místností ve 2. NP po zabydlení.
  Až na nějaké detaily je stav nezměněn. Minulý týden jsem dovezl obložky, takže po montáži bude článek a po dokončení schodiště a ostatních místností ve 2.NP taktéž.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.