Vichřice EMMA u nás na zahradě

1. března kolem 11 hodiny se přes naši vesnici přehnala vichřice EMMA. Nějak jsem nezaznamenal varování, takže nás zastihla zrovna na cestě do vedlejší vesnice za kamarádem. V autě jsem jel já a dcera. Když jsme se vraceli zpět, míjeli jsme několik popadaných stromů a spoustu děravých střech. Odhaduji, že vzrostlý smrk padený napříč silnicí spadl asi 30 vteřin za námi, když jsme jeli za kamarádem. Jako obvykle jsem měl víc štěstí než rozumu.

Když jsme dojeli domů a předali si svoje zážitky s manželkou, která doma vařila, všiml jsem si že něco leží na zahradě pod švestkou. Asi to odnesla nějaká větev. Šel jsem do druhého patra, kde je lepší výhled a viděl pod stromem ležet větev. Vzal jsem foťák a trošku to zoomnul.

P3010985

Když přestalo pršet šel jsem se podívat blíž.

P301986

Až teprve u stromu jsem zjistil, že je větev hodně silná a i dost dlouhá. Při vylomení utrhla i kus kmene.

P3010987

Ještě v noci a i celou neděli hodně foukalo a když jsem v pondělí dojel s pilou na úklid, zjistil jsem, že větve jsou již odlomené dvě. Střed kmenu je ze dvou třetin vyhnilý a pohromadě jej drží jen vnějších cca 7 cm zdravého dřeva. Ještě jsem se nerozhodl jestli strom nepokácím celý, ale zkusím mu dát letos ještě šanci na poslední úrodu.

P3030988

P3031000

Větve jsem nařezal na metry,naložil na vozík a slabší zbytky narovnal na hromady. Po vyschnutí bude dřevo na uzení, nebo s ním zatopím.

P3031003

U potoka kde tchýně sekává trávu byly zlomené další dvě švestky. Ty jsem zrovna pokácel a zpracoval. Tchán mi to pak pomohl odvést domů. Celkem mám po vichřici asi metr švestkového dřeva.

Příspěvek byl publikován v rubrice 08. Zahrada a jeho autorem je technik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Vichřice EMMA u nás na zahradě

 1. Dotaz na topeníDobrý den, přečetl jsem si vaše str., hlavně o topení, používáte Laddomat 21, v mnoha diskuzích ho zavrhují.
  Jaké máte zkušennosti s ním vy v praxi, už jej nějaký ten pátek užíváte.
  Děkuji

 2. Kde jste? Jste nemocný?Dobrý den, pane techniku, co se s váma stalo?! Zdá se, že trávíte čas blbostima (prací, péčí o rodinu, dceru, …) a na to, co je v životě opravdu důležité, tj. na čtenáře svých stránek, jste dočista zapomněl! Vždyť už sem skoro nic nepřidáváte! Člověče, honem si dodělejte pod půdou to hnízdo, kam za váma nebude chodit manželka, a pište a pište a pište … Vždyť na tom Internetu jinak není skoro nic zajímavýho ke čtení! 🙂

  Přeju Vám mnoho zdaru, Kamil S.

 3. Děkuji za poklonu, ale je to tak nějak jak píšete. Už není ani ta chuť jak dříve a navíc jakýsi druh dlouhodobé depky či co. Děje se spousta malých věcí, které nestojí za samostatný článek, ale sesmolit spoustu drobností dohromady je problém. Pokusím se něco vyplodit.
  Slibuju.
  Technik
  P.S.: Nový služební telefon se supr foťákem mně popožene 🙂 .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *