Montáž zrcadla

Dnes bych Vám rád představil malou pomůcku pro bezprašné vrtání děr. Použil jsem ji již mnohokráte, ale zatím nedošlo ke zdokumentování.

 

Manželka si koupila v IKEA zrcadlo do předsíně a mně pověřila úkolem, abych ho pověsil dle její představy o umístění. Kromě jiného jsem si nachystal i „Bubliny" pro bezprašné vrtání děr na hmoždinky. Dostali jsme je v práci od dodavatele nářadí na vyzkoušení.

Jde o kulatý pytlíček z průhledného plastu ve kterém se vyvrtaný prach zachytí. Bublina je opatřena lepítkem, aby držela na svém místě a má proseklý střed pro snadnější provrtání bez strhnutí. K dispozici jsou dvě varianty a to standartní a extradržící. S extradržícím se mi podařilo kdysi při odlepování sundat i kousek malby ze zdi.

Nachystal jsem si tedy vruty, hmoždinky, bubliny, vrtačku, metr, vodováhu a tužku. Dle návodu jsem si rozměřil na zdi umístění jednotlivých kousků zrcadla a udělal křížky v místech, kde by měly být díry na hmoždinky.

A020277

A020278

A020280

Opět mi asistovala Kačenka a vše důkladně kontrolovala. Na vyznačené křížky jsem nalepil Bubliny.

A020284

Bublinu jsem důkladně přitlačil na stěnu, aby se přilepila svou zadní stěnou, kde bylo lepítko. Pak jsem chytil dva konce pásků a přední část bubliny opatrně odtáhnul ode zdi. Tím se bublina nafoukla a vznikl v ní prostor pro zachycení prachu.

A020288

Do takto nachystané bubliny jsem vsunul vrták a přes zadní stěnu bubliny vavrtal ve stěně díru. Prach který padal kolem vrtáku se zachytával v bublině. Po dovrtání jsem vrták opět vysunul z bubliny.

A020289

Bublina zůstala přilepená na stěně a v ní veškerý prach z vrtání. Nakonec se bublina odlepí od stěny a může se vyhodit.

A020291

A020292

Stejným způsobem jsem vyvrtal postupně všechny díry. Do dír jsem vsunul šestky hmoždinky a vrutem 4×35 mm jsem přišrouboval malé plastové čudlíky. Ty mají výstupky mezi které se usadí tabulka zrcadla a zajistí se nacvaknutím druhého čudlíku.

A020294

A020295

Celkový pohled na hotové dílo:

A030307

A nakonec výstupní kontrola:

A030309

Pokud se vám bubliny líbí, můžete si je zkusit sehnat. Nevím kolik stojí, ani kde se dají koupit. Jak jsem již napsal dostali jsme jich v práci celou krabici zdarma. Nejde ani o reklamu, ani je neprodávám, pouze jsem se s Vámi chtěl podělit o zkušenost se zajímavou věcí. Doma jich ještě pár mám a používám je hojně při věšení čehokoliv.

Příspěvek byl publikován v rubrice 06. dokončovačky a jeho autorem je technik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „Montáž zrcadla

  1. Je to sice hezká věc, ale není běžně k sehnání. Takže my běžní smrtelnísi holt musíme zůstat u vysavače, nebo lopatky přidržované pod vrtákem…. 🙂

  2. Prodává se i takovej "přípravek" na vysavač. Podtlakem se to přicucne na stěnu, uprostřed to má díru na vrták a taky se nepráší 🙂

  3. My smrtelníci si malířskou páskou v délce cca 15cm přilepíme mikrotenový pytlík pod vrtaný otvor:) Pravda, něco jde do vzduchu, ale pokud vrtačka nefuní výdechovými otvory směrem ke zdi, tak to funguje super.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *