Mřížka na podlahový konvektor

Zbytky lištiček po výrobě sítí do oken mně inspirovaly k výrobě mřížky na podlahový konvektor. Doposud kryje tuto díru v podlaze montážní sololit, který udrží sotva Kačku a pár lidí ho už prošláplo.

9060147a

Konstrukce mřížky by měla být tvořena krátkými lištičkami, které budou sedět na rantlících podél delší strany konvektoru. Zespodu budou lištičky přišroubované ke dvěma lištám, které budou držet tvar mřížky. Nařezal jsem lišty co zbyly ze sítí na délky 27 cm a spočítal kolik jich ještě chybí. Tyto lišty měly profil 14 x 22mm. Z desky o síle 22 mm jsem nařezal zbytek lišt o šířce 14 mm a zakrátil je na délku 27 cm. Lišty jsem obrousil na pásové brusce a natřel bezbarvým vodou ředitelným lakem do interiéru.

Ještě jsem si připravil dvě lišty o průřezu 10 x 22 mm pro přišroubování lištiček. Tyto měly délku 19,5 cm. Také jsem je nalakoval a vše nechal důkladně proschnout.

9060101

Po zaschnutí laku přišlo na řadu druhé broušení. Po nalakování se povrch lištiček změnil z hladkého povrchu na drsného ježka. Nejdříve jsem brousil ručně a Kačenka mi při tom pomáhala. Práce šla velmi pomalu, takže přišla opět ke slovu pásová bruska. Brousil jsem jen zlehka, aby se pás smirku nezalepil lakem. Asi za hodinku jsem měl všechny lištičky obroušené do hladka.

9060102

Nyní přišlo na řadu smontování celého díla. Vyrovnal jsem si lištičky na stůl a rozpočítal jak vyjdou mezery. Poté jsem položil na lištičky dlouhé spojovací lišty a jal se je přišroubovávat. Abych zachoval stále stejné mezery mezi lištičkami, pomáhal jsem si vkládáním hranolků. Pro vruty jsem nejdříve předvrtal dírky, pak vyfrézoval zahloubení a nakonec oba vruty do každé lištičky opatrně zašrouboval. Nejdříve několik lištiček na jdné straně s né úplně zašroubovanými vruty, pak na druhé straně a nakonec oba konce dotáhnout.

9060106

9060114

9060129

9060133

9060140

Po sešroubování celé mřížky jsem ji usadil na podlahový konvektor.

9060148

9060149

Na konci trubkovnice je osazen ruční odvzdušňovací ventilek, který vyčníval nad ůroveň rantlíku a nadzvedával mřížku. Musel jsem do jedné lištičky ještě vyfrézovat půloblouček, aby mřížka neležela na ventilku. Nevím jak bych to řešil, pokud bych měl originální mřížku od výrobce, která má mřížku hliníkovou. Asi bych musel vnitřní část reklamovat, aby ji předělali.

9060151

9090175

Na závěr proběhla zátěžová zkouška.

9090176

Příspěvek byl publikován v rubrice 06. dokončovačky a jeho autorem je technik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 komentářů u „Mřížka na podlahový konvektor

  1. DěkujiDěkuji za inspiraci jdu do toho a navíc se mě nechce dávat 2000kč za mřížku když tato je taky pěkná a vyjde určitě levněji. moc pěkná práce Ps: nevěděl jsem jak je spojit chtěl jsem je provrtat a strčit kulatinu ale toto mě pomohlo fakt super nápad

  2. Thank you for all your efforts on this site. My mum enjoys conducting research and it’s really easy to see why. Most of us hear all concerning the lively method you make precious suggestions through this website and as well attract participation from the others about this topic so our favorite simple princess is now understanding a lot of things. Take pleasure in the rest of the year. You are always carrying out a brilliant job.

  3. I definitely wanted to send a small message to thank you for all the superb information you are placing here. My prolonged internet research has now been compensated with high-quality insight to exchange with my contacts. I ‘d state that that we visitors are rather lucky to dwell in a really good site with many marvellous people with interesting opinions. I feel quite happy to have come across your entire website and look forward to really more cool minutes reading here. Thank you once more for everything.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.