Sítě proti hmyzu

Již asi před měsícem jsem pozval známého, který mi slíbil montáž sítí do oken za cenu materiálu. Zaměřili jsme rozměry oken a on mi poslal cenovou nabídku. Celková cena byla kolem pěti tisíc korun. Toto by byly sítě, které se šroubují z venkovní strany. Pokud bych chtěl do 2NP sítě, které mají montážní plíšky a dají se nasadit zevnitř, byla by cena ještě o 50% vyšší. Jelikož naše finanční situace není nejlepší, stále jsem tuto záležitost oddaloval.

Až minulý týden při zvýšeném výskytu komárů a zvýšeném tlaku manželky jsem se rozhodl udělat sítě postaru, jak jsem byl zvyklý. Originální sítě by se taky šroubovaly do rámů, takže jako dočasné řešení jsem vyrobil dřevěné rámečky s nylonovou síťí a tyto jsem posléze přišrouboval vruty do rámu plastových oken.

Celý příspěvek

Sklízení brambor

Nať na bramborách již byla seschlá a brambory je potřeba zavčasu vykopat. Mohly by začít znovu klíčit, nebo hnít a nebo je můžou sežrat hryzci a myši co nám bydlí na poli. Půjčil jsem si od taty radličku s „prstama” na vyorávání brambor. Z jeho traktůrku to pasuje i na můj mauntfieldskej traktůrek. Psychicky jsem se na to připravil a 13. srpna jsem se pustil do díla.

 

Celý příspěvek

Renovace vchodových dveří

Na bočním vchodě od průjezdu jsem využil starší dveře i s futrama od tchána. Původně je měli na baráku jako vchodové, než je vyměnili za nové. Původně byly dveře na sever a pod stříškou, takže celkem zachovalé. Na našem domečku jsou instalovány někdy od podzimu roku 2004, a to opačně. Původní venkovní strana je vevnitř a vnitřní strana dveří je teď z venku. Od namontování si zažily svoje. Kromě stavebního ruchu je opotřebovala i vnitřní vlkost stavby, která se v chladných měsících srážela na vnitřní straně dveří a z venkovní strany na ně působil déšť a slunce. Dveře měly zasklení jednoduchým sklem a při mínusových venkovních teplotách se na nich zevnitř tvořila námraza. Dveře měly slíbenou renovaci, až skončí stavba a bude trochu času.

Celý příspěvek