Vrchní podlaha

Po zkušenostech s betonováním vrchní vrstvy betonu ve sklepě jsem hledal jinou možnost, než ruční betonáž svépomocí. První velká místnost nedopadla nijak slavně. Druhou jsem si zkusil sám a dal jsem si sakra záležet, abych tchánovi dokázal, že to jde i líp, když trochu zpomalí a pohraje si tím. Další místnosti již byly o poznání lepší, ale rovinatost stále nic moc. Chtěl jsem se totiž vyhnout dodatečnému stěrkování a podobné alchymii, která je dosti nákladná a nezaručuje stoprocentní úspěšnost. Kromě průmyslové betonáže jsem také sbíral informace o litém povrchu s názvem Anhydrit.

Celý příspěvek

Splašková kanalizace

Jelikož v místě stavby nevede kanalizace, ale za cestou teče potok, přemýšlel jsem o instalaci malé domovní čistírny odpadních vod. Rozhodně se mi toto řešení líbilo víc, než napojení na kanalizaci, která o 500 metrů dál ústí do potoka. Takto je odkanalizovaná asi třetina obce. Sehnal jsem si na internetu informace a podklady a čistička se mi líbila čím dál víc.

Celý příspěvek

VZT – montáž potrubí

Začátkem června jsem se pustil do instalace vzduchotechnického kanálu v obyváku. Potrubí jsem umístil pod vrchní beton do vrstvy tepelné izolace. Musel jsem se vejít do 5cm na výšku. Použil jsem proto originál plastové potrubí na VZT co prodávají v Hornbachu. Oříškem bylo napojení na svislou novodurovou trubku u komína. Vysekal jsem ještě další cihly až k podlaze a použil originální kus rohový přechod z kulatého potrubí na obdélníkový profil. Vlastní spojení jsem poté realizoval hliníkovou flexi rourou. Celý příspěvek

Koupelna

 

I když jsme měli rozmístění zařizovacích předmětů v koupelně již pevně dáno, chtěl jsem obklad nechat navrhnout od některého koupelnového studia. Nakonec jsme se rozhodli vzít obklady a dlažbu z prodejny, kde jsme měli známost. Jednak nám věrohodně poradila s výběrem materiálu a výrobce, ale navíc nám i přislíbila slevu. Ze slevy nakonec sešlo, ale vybrali jsme opravdu hezké nadstandartní obklady do koupelny a WC i dlažbu na chodbu a přitom v přijatelné cenové relaci. V červenci jsme zadali podklady pro zpracování vizualizace koupelny, WC a chodeb a po dvou konzultacích jsme v září objednávali kachle. Objevil jsem také skvělé dveře do sprchového koutu a hned je přidal k objednávce. Nakonec jsme objednali i dlažbu do sklepa a na obě schodiště. Záloha před objednáním činila 40.000,- Kč. Kachle došly v říjnu, kdy jsem doplatil 28 785,-Kč, ale do konce roku se mi nepodařilo uhnat žádného šikovného obkladače. Koupelna se začala dělat až v lednu roku 2007.

Jedeme dál!

Pokračujeme začátkem roku 2006. Zatím co venku mrzlo a padal sníh v domečku jsem topil a bylo tam celkem obstojně. Teplota neklesla pod 14oC a občas vystoupila až na 20oC. Zedníci byli nadmíru spokojení. Dokončili omítky v 1NP včetně stropů. Ve sklepě byly omítky udělány pouze ve velké místnosti (masérna/tělocvična). V ostatních místnostech a na chodbě mi pouze natáhli lepidlo, aby nefoukalo mezi cihlama.

Celý příspěvek

podzim 2005

Kromě všech běžných starostí a stěhování mi ještě zhavaroval disk v PC. A zrovna v místě kde byly systémové soubory Woken. O data jsem sice nepřišel, ale musel jsem znovu instalovat systém a všechen software okolo. Omlouvám se tedy za menší prodlevu. A teď zpátky k domečku:

Konec roku 2005 se blížil a s ním i jeden z mnoha termínů možného stěhování. Tento byl ještě z kategorie snových.

Celý příspěvek