Koberec

Finálním krokem k dokončení ložnice byla pokládka koberce. Jednoho krásného dne jsem naložil děti a manželku, zapřáhnul za naši feldu přívěsný vozík a společně jsme vyrazili do Brna. Měl jsem změřené, že do ložnice potřebujeme 3×5 metrů a domluvili jsme se, že koupíme nový koberec i Kačce do pokojíčku. Tam je potřeba 4×4,8 metrů. Nechtěl jsem zatěžovat střechu feldy a riskovat zlomení koberců a tak jsem radši vzal náš nový přívěsný vozík. Ten má délku ložné plochy cca 2 metry, tak jsem ještě přibalil hranolky, aby se koberec mohl položit nahoru na bočnice.

DSC03357

 

Jeli jsme téměř najisto a hned v první prodejně koberců využili jejich 30% slevy. Koupili jsme tak za cca 170kč/m2 trochu lepší koberce s filcovým podkladem, který je příjemný na dotek a vypadá že i něco vydrží. Manželka si vybrala z daných šířek vhodnou barvu a vzor a tak jsme si za chvíli odváželi naše nové koberce domů. Obsluha byla šikovná a koberce nám zabalili do igelitu, kdyby nás cestou potkal déšť.

Po několika dnech jsem se pustil nejdříve do vyklizení částečně již používané ložnice. Důkladně jsem pak vysál anhydritovou podlahu a rozmotal na ni koberec. Ten jsem ještě vysál z rubové strany, neboť na ní bylo spoustu chomáčků a odstřižků nití z prodejny. Pro lepší manipulovatelnost jsem vysadil dveře.

DSC03344

DSC03346

DSC03349

V první fázi jsem si myslel, že položím koberec na jednu půlku, přenosím zbylé věci na koberec a doložím druhou půlku. Nakonec jsem ale v zápalu boje odnosil i zbylé krámy pryč a jen dveře přenesl na již položený koberec

DSC03351

DSC03352

DSC03353

DSC03354

Koberec jsem rozmotal podle staré rady nejdříve napříč, jinak by se do místnosti nedostal. Pak jsem ho přeložil na poloviny a otočil. Dorovnal jsem ho do prvního rohu a rozmotal co mi dovolily zbylé věci v místnosti. Zbytek věcí jsem tedy odnesl a dveře postavil do prvního rohu. Rozmotal jsem i zbytek koberce a to tak, že kolem dvou stěn pasoval přesně s vynecháním 1cm mezery a kolem zbylých dvou stěn jsem ho zařízl lámacím nožem opět s mezerou 1cm. Kolem trubek vedoucích z podlahy k radiátoru jsem si navíc pomohl nůžkami.

DSC03355

DSC03356

S výsledkem jsem opět nadmíru spokojen. Teď příjde na řadu přestěhování starší obyvákové stěny z Kaččiného pokoje a po instalaci umyvadla na WC i přestěhování manželské postele z obyváku v 1NP. Tím dojde k obydlení 2NP i ostatními členy rodiny. Kromě koupelny zbývá ještě spousta drobností. Další články na sebe nenechají dlouho čekat.

Příspěvek byl publikován v rubrice 06. dokončovačky a jeho autorem je technik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>