Odvětrání kanalizace

Dalším počinem bylo namontování odvětrání přes střechu a napojení na kanalizaci. Prostupové tašky jsem koupil ve svých oblíbených stavebninách Čegan Trading ve Šlapanicích. Byly částečně smontované, takže jsem chvíli bádal jak se mají správně montovat. Nakonec jsem zjistil, že koncovka je našroubovaná a dá se odšroubovat a dvoudílná trubka rozdělat. Nejdříve jsem trubky do tašek nasunul a násilím „nacvaknul". Pak jsem ale zjistil, že u jedné je vlivem spádu střechy potřeba krycí díl otočit a to již bez demontáže nebylo možné. Dodatečně jsem tedy došel na možnost šroubování a celé to pro jistotu nafotil.

DSC03205

Zcela demontovaný prostup přes střechu. Z leva: dešťová krytka, šroubovací kroužek, vrchní krycí díl trubky, prostupová taška, spodní díl trubky s mřížkou, závitem a dvěmi výstupky.

DSC03206

 

Detail výstupků na spodním díle osazených v protikusu prostupové tašky s možností změny sklonu.

DSC03207

 

Nasazený vrchní krycí díl. Může se nasadit větším přesahem nahoru nebo dolů, podle sklonu střechy.

DSC03208

 

Našroubovaný závitový kroužek, který drží celek pohromadě.

DSC03209

 

A nakonec nasazený dešťový kryt. Ten je potřeba dorazit velkou silou a zkontrolovat jestli opravdu zapadly západky. Dá se ještě opět sundat po odjištění západek zespoda.

DSC03210

 

Pro napojení na kanalizaci jsem použil flexi připojení určené na připojení WC. Pro jeho nasazení jsem ještě jednou průchodku musel sundat ze střechy, protože bylo potřeba určité síly a plastová taška se při tlaku ze spoda zdvihala.

DSC03211

DSC03213

DSC03216

DSC03217

DSC03259

Příspěvek byl publikován v rubrice 06. dokončovačky a jeho autorem je technik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Odvětrání kanalizace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>