Centrální vysavač

Při plánování domečku jsme neopomněli vzít v úvahu centrální vysavač. Manželka téměř obden vysává a myšlenka centrálního vysavače se jí líbila.Vybral jsem si firmu Newag, která montuje systém Husky. Po konzultaci na místě stavby jsme se dohodli na trasách a umístění zásuvek a zástupce firmy mi zpracoval cenovou nabídku. Celková cena včetně montáže je 42.000,-Kč. Domluvili jsme se, že mi zatím položí potrubí a nainstalují hrubý rozvod a v budoucnu jen dodělají zásuvky a pověsí agregát. 15. června dojel montážník a provedl první etapu montáže. Za tu jsem zaplatil zálohu 15.000,- Kč. Zbytek doplatím až po finálním dokončení centrálního vysavače.

 

6160070

Na 2. NP je jediná zásuvka uprostřed chodby. Devítimetrová hadice by měla dosáhnout i do nejzazšího koutu všech místností. Trubka ještě pokračuje nahoru, kde je možnost napojení zásuvky pro půdu.

6160071

V přízemí je jedna zásuvka na chodbě.

6160072

Další bude pod linkou, štěrbina na drobečky.

6160076

A ještě jedna v obyváku, aby mobly zůstat zavřené dveře na chodbu.

Příspěvek byl publikován v rubrice 05. instalace a jeho autorem je technik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u “Centrální vysavač

 1. Mam pro Vas par veci k vysavaci z vlastni zkusenosti.
  Pokud tedy jej jiz neprovozujete :-)
  Mam dve zasuvky (prizemi+podkrovi) a jednu sterbinu v soklu linky + jednu v garazi u vysavace.
  Ted bych to udelal jinak.Pridal bych jednu zasuvku do zadveri a to pro pripady kdy na jare a na podzim se prinese na botach domu hlina a prach. Dale bych nedelal sterbinu pod linkou. Udelam z ni casem normalni zasuvku. Prijde mi hloupe ke sterbine smetakem priblizovat drobky a zaroven tim vlastne vyrit prach.Je lepsi mit tam zasuvku a jeste jednu kratkou hadici pro kuchyn a vzdycky si to vyndat a vysat.
  Jinak hadice dlouha 9m (kterou mam taky) je takovy nesikovny had.Kdyz si vzpomenu na vztekani s normalnim vysavacem,tak tato hadice mi taky nekdy rozpumpuje krev.

  Na druhou stranu je centralni vysavac obrovsky prinos.Pri normalnim vysavani napriklad v patek byl v sobotu rano (hlavne v zime kdy je nizko slunce) vsude videt prach.Ted je to OK!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>