Jedeme dál!

Pokračujeme začátkem roku 2006. Zatím co venku mrzlo a padal sníh v domečku jsem topil a bylo tam celkem obstojně. Teplota neklesla pod 14oC a občas vystoupila až na 20oC. Zedníci byli nadmíru spokojení. Dokončili omítky v 1NP včetně stropů. Ve sklepě byly omítky udělány pouze ve velké místnosti (masérna/tělocvična). V ostatních místnostech a na chodbě mi pouze natáhli lepidlo, aby nefoukalo mezi cihlama.

1280010

1280012

Po zabetónování hrubých podlah ve sklepě jsem začal pokládat izolaci proti vlhkosti. Natřel jsem zametený beton penetrákem a pak na něj lepil IPU . Na přilepenou IPU jsem rozložil polystyrénové desky o síle 50mm. Na polystyrén jsem položil térpapír jako separační vrstvu a kolem zdí přisponkoval dilatační mirelonovou pásku. Na takto připravený podklad se betonovala vrchní plovoucí deska silná 50mm s kari sítí, postupně jedna místnost po druhé. Pouze v místnosti pod schodama se dala jen IPA bez tepelné izolace. Ta by měla sloužit jako studený sklep.

2220023

2220025

Před betonáží jsme s tchánem postavili příčky s futrama, které ukončovaly ohraničení místností. Ve sklepě jsem použil plechová futra a počítal s využitím starších dveří. Zdi byly z Ytongu o síle 7,5cm. Příčku od kotelny jsem chtěl nechat postavit až po dokončení topenářských prací v kotelně a instalaci všech zařízení. Tam jsem k ukončení betonu upevnil dřevěné trámky.

6090009

V přízemí jsem pokračoval v dodělávkách. Zasádroval jsem po vodařích nástěnky na připojení ventilů a baterek v koupelně a kuchyni.

6090006

Příspěvek byl publikován v rubrice 05. instalace a jeho autorem je technik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u “Jedeme dál!

  1. OmitkyNenasel jsem skladbu a druh vnitrnich omitek?! Co jste pouzil a jak jste spokojen? Mne v brzku ceka podobny ukol :) Predem dekuji. – jinak, moc hezky -

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>